هوش مصنوعی و اینستاگرام

تاکنون در مورد هوش مصنوعی  در اینستاگرام چیزی شنیده‌اید؟ هوش مصنوعی در اینستاگرام به نمایش بهترین و مرتبط‌ترین محتوا برای هر کاربر کمک می‌کند. حتماً شما هم تاکنون بارها این سؤال را پرسیده‌اید که: «اینستاگرام از کجا می‌داند من به این موضوع علاقه دارم؟»

اینستاگرام از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئو است و در حال حاضر روزانه بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و هر روز ۷۰ میلیون عکس در آن آپلود می‌شود. کاربران با استفاده از لایک، کامنت و هشتگ با محتوای مورد علاقه خود در اینستاگرام ارتباط برقرار می‌کنند.

با توجه به مطالب بالا، روزانه حجم زیادی داده تولید می‌شود. این داده‌ها امروزه از طریق الگوریتم‌های هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می‌شوند و اطلاعات بی‌نظیری درباره رفتار کاربران ارائه می‌دهند. در نوشته پیش رو درباره هوش مصنوعی اینستاگرام، نحوه عملکرد و مزایای فوق‌العاده آن بحث می‌شود.

هوش مصنوعی اینستاگرام چیست؟

هوش مصنوعی یک قابلیت بی‌نظیر برای تغییر نحوه بازاریابی اپلیکیشن‌های مختلف از جمله اینستاگرام محسوب می‌شود. منظور کلی از هوش مصنوعی یک هوش ماشینی است. چیزی شبیه هوش انسان، اما شاید به مراتب دقیق‌تر و قوی‌تر از هوش آدمی که باعث می‌شود استفاده‌کنندگان از آن بتوانند بهره‌وری خوبی در کسب‌وکار خود ایجاد کنند. توسعه‌‌دهندگان هوش مصنوعی چه در فضای اینستاگرام چه هر پلتفرم یا فضایی دیگر می‌توانند درست مثل انسان توانایی صحبت کردن، شنیدن، دیدن، حرکت کردن و حتی نوشتن را با استفاده از یک هوش ماشینی ایجاد کنند تا به‌جای به‌کارگیری انسان، فعالیت‌های خود را با استفاده از هوش مصنوعی به پیش‌ ببرند.

هوش مصنوعی نه تنها در فضای اینستاگرام بلکه در بسیاری از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای هوشمند، مانند تلفن‌های همراه امروزی کاربرد زیادی دارد. پس ما در بخش‌های مختلف زندگی به صورت روزانه از این ویژگی مدرن استفاده می‌کنیم. هوش مصنوعی اینستاگرام هم در واقع یک هوش ماشینی است که به کمک مدل‌های یادگیری ماشینی باعث می‌شود محتواها یا پیج‌هایی به کاربران این اپلیکیشن پیشنهاد شود که بیشترین جذابیت را برای آن‌ها دارند. در واقع ربات‌های هوش مصنوعی در اینستاگرام به جای یک انسان رفتار تک تک کاربران این پلتفرم را دنبال می‌کنند و با تجزیه و تحلیل رفتار کاربر، در جهت بهبود تجربه او در فضای این پلتفرم قدم برمی‌دارند. پس هدف اصلی هوش مصنوعی اینستاگرام بهبود تجربه کاربری خواهد بود.

الگوریتم هوش مصنوعی اینستاگرام

جایی که یک پلتفرم به بخشی اساسی از زندگی افراد تبدیل می‌شود، اصلاً هم جای تعجب نیست که به صورت مکرر شاهد به‌روزرسانی‌های جذاب در آن باشیم. برای مثال الگوریتم هوش مصنوعی اینستاگرام یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم همگانی است که باعث می‌شود کاربران توصیه‌های محتوایی متفاوتی را بر اساس داده‌های آماری که به اینستاگرام ارسال کرده‌اند، دریافت کنند.

الگوریتم هوش مصنوعی اینستاگرام

جالب‌تر اینکه ویژگی هوش مصنوعی اینستاگرام جدید بسیار بهتر از نمونه‌های ابتدایی است که در این پلتفرم استفاده می‌شود و بسیار بهتر از قبل باعث تعامل کاربران و بالا بردن سطح رضایت آن‌ها از فضای اینستاگرام می‌شود. اگر در این رسانه اجتماعی فعال هستید، آشنایی با الگوریتم هوش مصنوعی اینستاگرام به عنوان مزیتی آشکار برای شما محسوب می‌شود.

مزایای استفاده از هوش مصنوعی در اینستاگرام

استفاده از هوش مصنوعی اینستاگرام مزایای زیادی را برای کاربران و کسب ‌و ‌کارها به دنبال دارد. در این بخش با مزیت‌های مهم هوش مصنوعی اینستاگرام آشنا می‌شوید.

تبلیغات هدفمند

اینستاگرام با تجزیه و تحلیل داده‌ها پی به بینش کاربران می‌برد. اینستاگرام با بررسی جستجوهای کاربران در زمینه کسب‌ و کارهای مختلف و آگاهی از طرز فکر و ترجیحات هر کاربر، تبلیغات را به شرکت‌هایی می‌فروشد که به دنبال مشتریانی با مشخصات خاص هستند. با توجه به اینکه پلتفرم قدرتمند فیسبوک مالک اینستاگرام است و دارای شبکه‌ای گسترده از اطلاعات هست، در نمایش تبلیغات بر اساس لایک‌های کاربران، محتوای ذخیره شده توسط آنها، افرادی که فالو می‌کنند و تعاملات کاربران، به‌صورت هدفمند عمل می‌کند.

بهبود تجربه کاربری

برای اینستاگرام بسیار مهم است که هر کاربر بتواند محتوای مورد علاقه خود را در اینستاگرام مشاهده کند. همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز گفته شد، اینستاگرام به خوبی با مطالعه رفتارهای هر کاربر و بررسی تاریخچه تعاملات او در اینستاگرام به علایق او پی می‌برد و پست‌های دوستان و محتوای مورد علاقه هر کاربر را در بالای فید اینستاگرام او قرار می دهد. موضوعاتی که شما به آنها علاقه بیشتری دارید در رتبه‌های بالاتر قرار می‌گیرند. بنابراین هوش مصنوعی در اینستاگرام باعث می‌شود که کاربران محتواهای دوستان خود را به هیچ وجه از دست ندهند. هوش مصنوعی اینستاگرام روزبه‌روز پیشرفت بیشتری در نمایش محتوای مورد علاقه کاربران و ایجاد بهترین تجربه کاربری برای آنها کسب می‌کند.

فیلتر کردن هرزنامه‌ها

با توجه به تعداد بسیار زیاد کاربران اینستاگرام و حجم عظیم محتوای اشتراک‌گذاری شده، بدیهی است که میزان زیادی هرزنامه در این پلتفرم وجود داشته باشد. یکی از وظایف مهم هوش مصنوعی اینستاگرام فیلتر کردن هرزنامه‌ها است. الگوریتم هوش مصنوعی توانایی درک اسپم‌ها را دارد و از نمایش آنها پیشگیری می‌کند. اسم هوش مصنوعی اینستاگرام برای فیلتر هرزنامه‌ها، DeepText است. این الگوریتم توانایی خواندن و درک مفهوم جملات را دارد و با استفاده از این ویژگی به خوبی هرزنامه‌ها را تشخیص داده و فیلتر می‌کند.

حذف محتوای نامناسب

همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است و بنابراین در این پلتفرم محتواهای نامناسبی مانند اذیت و آزار و کامنت‌های توهین‌آمیز نیز پیدا می‌شوند. اینستاگرام برای مقابله با محتوای نامناسب از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. برای این کار می‌توان در تنظیمات اینستاگرام محدودیت‌هایی روی نمایش کامنت‌ها اعمال کرد یا اینکه به وسیله فیلتر اتوماتیک تمامی کامنت‌های توهین‌آمیز را حذف کرد. با انجام این کار محتوای نامناسب به طور اتوماتیک از پست‌های شما حذف می‌شود.

الگوریتم هوش مصنوعی اینستاگرام

در فیلتر دستی می‌توان کلماتی را به عنوان محتوای نامناسب به اینستاگرام معرفی کرد و پس از آن، اگر شخصی در کامنت خود از آن کلمات استفاده کند، اینستاگرام آن را حذف می‌کند. این روش به میزان زیادی جوابگو است اما هنوز راه‌های زیادی برای درج محتوای نامناسب در اینستاگرام وجود دارد. بنابراین، برای فیلتر کردن در سطح بالا باید از الگوریتم‌های هوش مصنوعی اینستاگرام کمک گرفت، زیرا مدیریت محتوای نامناسب در پلتفرم اینستاگرام فقط به کمک الگوریتم‌های قدرتمند هوش مصنوعی امکان‌پذیر است. هوش مصنوعی اینستاگرام محتوای نامناسب را درک کرده و از نمایش آن جلوگیری می‌کند. این ویژگی باعث امنیت بیشتر برای کاربران اینستاگرام می‌شود.


تا کنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را بیان می کند


    دیدگاه خود را بیان کنید

    به منظور بیان دیدگاه خود لطفا ابتدا وارد سایت شوید